فاکس بلاگ

ارتباط از طریق یاهو مسنجر

این نکات را راجب سئو سایت های نوپا بدانید
بازدید: 22

این نکات را راجب سئو سایت های نوپا بدانید

در این مقاله آموزش سئو سعی می کنم نکات مهمی را در مورد سئو سایت بررسی نمایم که عدم توجه به آنها ممکن است باعث از بین رفتن رتبه سایت شما در گوگل گردد و البته متاسفانه خیلی از ماها سرسری از آن عبور می کنیم …

همه ما یک سری نکات و اصول اولیه در مورد بهینه سازی سایت می دانیم و متوجه هستیم که تا چه اندازه اهمیت تولید محتوا در مبحث سئو، کلیدی است. همیشه باید در نظر داشته باشید که کاربران، مهم ترین رکن در روند موفقیت وب سایت محسوب می شوند. پس برای رضایتمندی مخاطب، از انتشار محتوای بی کیفیت پرهیز نمایید و از تبلیغات و کلمات کلیدی بیش از اندازه استفاده نکنید.

همه ما این مسائل را می دانیم اما بیشتر مسائل سئو واضح نیستند؛ در این مقاله سعی کردم تا به مهم ترین نکات سئو سایت اشاره کنم و زوایای پنهان این مسائل را، در هفت نکته کلیدی بررسی نمایم.

۱٫ فهرست طولانی یا Excessive Listing :

در حال حاضر شما ممکن است در حال خواندن متنی بلند و طولانی در یکی از مقالات خود باشید و یا تعداد زیادی پست برای یک مقاله تولید کرده باشید. بر اساس بررسی ها، بالغ بر نیمی از سایت های معتبر و نظرسنجی های صورت گرفته از کاربران، سرتیترها و عناوین متون بیشترین توجه کاربران را به خود اختصاص می دهند. به عبارت دیگر کانون توجه کاربران سایت، عناوین هستند.

در پایین ترین قسمت تولید محتوا یا همان مقاله، نظرات و پیام هایی هستند که کاربران می گذارند، لذا بروزرسانی نظرات با هدف ایجاد و افزایش ترافیک، کاری مهم تلقی می شود.

دقت نمایید در رابطه با ایجاد محتوا و بروزرسانی پست های تولیدی، این امر باید مکررا صورت پذیرد اما در ایجاد نظرات و ترافیک مصنوعی برای کاربران، مقداری بیشتر احتیاط به خرج دهید.

موتورهای جستجو انتظار دارند در تهیه لیست، جزئیات بیشتری را به کار ببرید. به هیچ عنوان صرفا از لیست های معمولی، بدون ذکر جزئیات و علائم استفاده نکنید زیرا گوگل شما را جریمه می کند.

دوستان عزیزم در نظر داشته باشید ممکن است در این مقاله و در حین مطالعه کمی سردرگم شوید. مشکلی نیست. چند بار بخوانید. این مقاله سنگین بوده و سعی کرده ام ده ها مورد را در ۷ مورد خلاصه کنم، پس به خودتان حق بدهید که سردرگم شوید …

۲٫ کلاک های تصادفی یا Accidental Cloaking :

عملیات کلاکینگ برای سایت بسیار بد و مضر است. همه سایت ها این نوع عملیات را به شدت نهی می کنند. دلیل آن بسیار واضح است؛ چرا؟

زیرا اگر می بینید موتورهای جستجو پیشنهاد محتوایی که کاربران نمی توانند ببینند را می دهند، صرفا به خاطر عدم استفاده از کلاکینگ می باشد. کلاکینگ به صورت تصادفی مشکلی در سئو ایجاد نمی کند.

اگر من جای بعضی از شما بودم، میپرسیدم که این کلاکینگ اصلا یعنی چه؟

و اما امیر قمصری : عملیات کلاکینگ یعنی مخفی سازی مثلا محتوا یا مخفی کردن بک لینک هایی در سورس سایتتان.

در اینجا به چند نمونه کلاک تصادفی اشاره می کنم :

  • استفاده از فرمت های ناپایدار CSS
  • رنگ پیش زمینه و پس زمینه یکسان و یا استفاده از رنگ های نزدیک آن
  • محتوای پنهان و مخفی کردن کلمات کلیدی توسط کدهای جاوا اسکریپت

بنده همیشه در جلسات و مقالات خود بارها این مطلب را توضیح داده ام که هرگز از رنگ های مشابه و یا نزدیک در پیش زمینه و پس زمینه استفاده نکنید. این مسئله می تواند گوگل را به اشتباه بیاندازد و یا وب سایت شما را به درستی تفسیر نکند. این موارد از مهمترین نکات سئو سایت هستند، از این رو به دقت آنها را رعایت نمایید.

۳٫ استفاده از لینک بدون Anchor :

یکی دیگر از شیوه های تصادفی در عملیات کلاکینگ استفاده از لینک بدون Anchor می باشد. معمولا این مورد یکی از اشتباهات رایج سئو در بیشتر وب سایت هاست و همواره به چشم می خورد. گاها شما لینک Href را تایپ کرده اما Anchor Text آنرا فراموش می کنید. حتی ممکن است به منظور آپدیت مقاله ای Anchor Text آن را پاک و فراموش کنید که دوباره مجبور به اضافه کردن آن می شوید. چنین اشتباهاتی ممکن است از دید کاربران مخفی بماند اما از دید موتورهای جستجو خیر و این یعنی شما قطعا جریمه می شوید، پس مراقب باشید.

بارها تاکید کرده ام که پست های سایت خود را به دقت مطالعه کنید و حتی هر چند وقت یک بار بروزرسانی کنید. در این حین شما بسیاری از مشکلات محتوای خود را می یابید …

  •      
  • مریم ایرانی
  • ۱۵ بهمن ۱۳۹۶
  • نظرات: ۰
توجه: پسورد تمامی فایل ها www.foxblog.ir می باشد.
۰ نظر به ثبت رسید ه است
تمام حقوق قالب و مطالب متعلق به فاکس بلاگ است.هر گونه کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع مجاز می باشد.