فاکس بلاگ

ارتباط از طریق یاهو مسنجر

پروتکل https تاثیر آن در سئو سایت چیست
بازدید: 85

پروتکل https تاثیر آن در سئو سایت چیست

همانطور که می دانید، گوگل دوست دارد وبسایت ها امنیت بیشتری داشته باشند. به همین دلیل وبمسترها را تشویق می کند که سایت خود را با استفاده از پروتکل https ایمن کنند.

برای تشویق وبمسترها، گوگل اعلام کرده است که پروتکل https به عنوان یکی از فاکتورهای سئو سایت در نظر گرفته شده است و تاثیر کمی در رنکینگ خواهد داشت.

با وجود تاثیر بالقوه بر سئو، اکثر سایت ها از مهاجرت به https طفره می روند. تیم SEMrush محبوبیت پروتکل https در سال های اخیر را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است. وب سایت های مورد مطالعه در این تحقیق از آمارهای منتشر شده توسط گوگل در سال گذشته و نیز اطلاعات منتشر شده توسط الکسا در رابطه با سایت های محبوب استفاده کننده از پروتکل https، انتخاب شده اند. این وب سایت ها حدود ۲۵ درصد از کل ترافیک اینترنت را به خود اختصاص می دهند. همچنین بر اساس گزارش Statoperator حدود ۱۰ درصد از یک میلیون سایت نخست الکسا  از پروتکل https به صورت پیش فرض استفاده می کنند.

در این قسمت آخرین نتایج به دست آمده را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • استفاده از پروتکل https در ۱۰۰۰۰۰ سایت برتر
  بررسی های انجام شده بر روی ۱۰۰۰۰۰ دامنه نخست نشان می دهد که میزان استفاده از پروتکل https در بین این سایت ها بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ سه برابر افزایش یافته است.

  در واقع میزان استفاده از https در بین این سایت ها از ۷٫۶ درصد به ۳۱٫۵ درصد افزایش یافته است. این یعنی از ۱۰۰۰۰۰ سایت، ۳۱۵۴۹ سایت در حال حاضر از پروتکل https استفاده می کنند.

 

 

 • استفاده از پروتکل https در ۵۰۰۰ سایت نخست صنایع مختلف
  بخش بعدی مطالعات انجام شده در رابطه با تعیین میزان استفاده از پروتکل https در ۵۰۰۰ سایت نخست ۲۵ صنعت مختلف بوده است. طبق یافته های SEMrush حدود ۴۱ درصد از این سایت ها از پروتکل https استفاده می کنند.

  به تفکیک صنایع مختلف این آمار به این شرح است: ۳۱۶ وبسایت در صنعت هنر و سرگرمی از پروتکل https بهره برده اند که بیشترین تعداد از نظر استفاده می باشند. همچنین دیگر صنایعی که دارای بالاترین رتبه در استفاده از پروتکل https هستند، به ترتیب امور مالی (۷۷درصد)، اینترنت و مخابرات(۶۳٫۹۱ درصد) و کسب و کار و صنعت (۶۲ درصد) می باشند.

  کمترین رتبه ها در استفاده از پروتکل https به دو حوزه خبری (۱۱٫۵ درصد) و ورزشی (۱۵٫۹۵ درصد) اختصاص دارد.

 

 • استفاده از پروتکل https در میان ۵۰۰ سایت هر بخش
  بخش بعدی مطالعات انجام شده توسط SEMrush به پیدا کردن پاسخ این سوال اختصاص داشت:

  چه تعداد از شرکت های بزرگ ایالات متحده  در بخش های مهم صنعتی اخیرا از پروتکل https در وبسایت خود استفاده می کنند. این مطالعه بر روی ۵۰۰ سایت نخست هر بخش انجام شد که نتایج آن به این شرح است:

  بیشترین درصد استفاده از پروتکل https به شرکت های امور مالی (۷۰ درصد) و خدمات کسب و کار (۷۴ درصد) اختصاص داشت.

  کمترین درصد استفاده نیز به شرکت های صنایع هوافضا و دفاع و مواد شیمیایی صنعتی به ترتیب با ۸ و ۹ درصد اختصاص پیدا کرد.

 

 •      
 • رضا ایرانی
 • ۱۲ آذر ۱۳۹۶
 • نظرات: ۰
توجه: پسورد تمامی فایل ها www.foxblog.ir می باشد.
۰ نظر به ثبت رسید ه است
تمام حقوق قالب و مطالب متعلق به فاکس بلاگ است.هر گونه کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع مجاز می باشد.