فاکس بلاگ

ارتباط از طریق یاهو مسنجر

چند راه ساده ولی موثر در سئو و بهینه سازی | سئو گوگل
بازدید: 117

چند راه ساده ولی موثر در سئو و بهینه سازی | سئو گوگل

چند راه بسیار ساده و موثر برای بالا بردن سئو و بهینه سازی سایت ، بهتر است این موارد را روی سایت خود بررسی کنید سئو پیچیدگی وتکنیکهای خاص خود را دارد ولی اهمیت مسائل کوچک در سئو و بهینه سازی سایت نباید فراموش شود.

همیشه بعضی نکات در اولین نگاه شاید بسیار ساده و مبتدی به نظر بیایند اما در خیلی موارد دیده شده است که حتی موارد بسیار ساده هم در بعضی از وب سایت ها رعایت نمی شود . ما قصد داریم در این مقاله این نکات پیش پا افتاده ولی بسیار موثر را برای شما بازگو کنیم.

گاهی اوقات یک مدیر سایت برای سئو و بهینه سازی سایت خود بسیار زحمت کشیده است یعنی کار لینک بیلدینگ ، بازاریابی محتوا و تمام المان های یک بازاریابی اینترنتی را انجام داده است ولی هنوز در صفحات یک و دو و سه گوگل هم ارتقاع رتبه پیدا نکرده است . شاید یکی از دلایلی که این سایت به رتبه های بالا دست پیدا نمی کند .

همانطور که میدانید یک وب سایت اینترنتی می تواند ویژگی های زیادی را برای شما داشته باشد :

  • می توانید برند شوید
  • می توانید هویت شخصی خود را به مردم بشناسانید.
  • می توانید با افراد زیادی لینک شوید . ( این لینک به لینک بیلدینگ نیست ، بلکه به معنای این است که افرادی بیشتر را خواهید شناخت و همچنین افرادی بیشتری شما را خواهند شناخت ).
  • در آخر هم می توانید مشتریانی را جذب کنید .

اما باید در ابتدای کار برای وب سایت خود زحمت بکشید . نابرده رنج گنج میسر نمی شود . باید کاری کنید که خزنده های گوگل برای سایت شما جذب شوند . انقدر از ساختار سایت شما خوششان بیاید که روزانه و یا ساعتی به سایت شما سر بزنند . برای این کار باید ساختار سایت شما user friendly باشد . گوگل بتواند به راحتی به صفحات مختلف شما بیاید .

راهنمای صفحات یا Pagination خوبی برای ساخت خود طراحی کنید.

Pagination سایت بعد از منوی بالا یک سایت ، مهمترین ویژگی در رتبه دهی به ساختار یک سایت می باشد .  شما باید به بهترنی شکل صفحات مختلف خود را سازماندهی کنید و آنها را همانند یک آرشیو در خدمت گوگل و کاربران بگذارید .
بدون Pagination کار سخت می شود . چون نمی شود که تمام مقالات در یک صفحه باشد . اصلا کار قشنگ و استانداری نیست .

نمایش پست های مرتبط

حتما بارها پیش آمده است که شما در گوگل کلمه ای را جستجو می کنید و وارد یک سایتی می شوید که پر از لینک های مختلف و دسته بندی های مختلف است . (که نمونه ای از آن را در پایین همین سایت می توانید مشاهده کنید ) زمانی که شما وارد این سایت و مقاله مورد نظر خود را پیدا نمودید ، این سایت لینک های بسیاری دیگر برای برای شما به نمایش می گذارید آنهم با تیترهای واقعا جذب کننده ! شما مجبور می شوید که روی آن لینک ها هم کلیک کنید . (یعنی آن سایت با شما کاری می کند که در سایت گردش کنید ) .
شما هم همین کار را انجام دهید .
در قسمت پائینی هر مقاله می توانید پست های مرتبطی از مقاله مورد نظر را به کاربران معرفی کنید . بدین صورت شما یک مکانیزم مناسب برای لینک های داخلی خود تدارک دیده اید . گوگل با مشاهده این وضعیت می بیند که لینک به صفحاتی داده اید که کاملا مرتبط با صفحه فعلی است و از این کار بسیار خوشش می آید .

بعنوان مثال اگر از وردپرس استفاده می کنید پلاگین های زیر در بحث نمایش پست های مرتبط بسیار مناسب هستند :

•    ۱۲ Related Post Plugins For The WordPress Beginners
•    ۳ “Must-Have” WordPress Related Posts Plugins

نمایش مقاله بعدی و قبلی

در پائین هر مقاله می توانید مقاله بعدی و مقاله قبلی را به نمایش بگذارید .
این کار یکی دیگر از عواملی است که کاربر را به مقاله های دیگر سایت خود جذب خواهید نمود.

دکمه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دکمه های اشتراک گذاری را در قسمتی از هر مقاله خود قرار دهید . امروزه دیگر بسیاری از افراد ، اکانت گوگل پلاس و یا توئیتر خود را همواره انلاین می کنند و در حین انلاینی در این شبکه های اجتماعی وارد سایت شما می شوند و به صورت تصادفی روی دکمه پلاس وان و … کلیک می کنند ، . درست است که این ها همه فیلتر هستند ولی باز هم خوب است که این دکمه ها را بگذارید .  اگر هم نمی خواهید که شکل ظاهر سایت خود را از دست بدهید ( چون صفحه پیوندها نمایش داده می شود ، می توانید از عکس و لینک اشتراک گذاری استفاده نمائید . یعنی به جای api از عکس و لینک اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی استفاده نمائید .
حتی شده از دکمه شبکه اجتماعی ایرانی کلوپ نیز استفاده نمائید . بالاخره کلوپ هم بازدیدکننگان زیادی دارد .

  •      
  • رضا ایرانی
  • ۲۶ آذر ۱۳۹۵
  • نظرات: ۰
توجه: پسورد تمامی فایل ها www.foxblog.ir می باشد.
۰ نظر به ثبت رسید ه است
تمام حقوق قالب و مطالب متعلق به فاکس بلاگ است.هر گونه کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع مجاز می باشد.